Rezervace (poptávka) ubytování

Příjezd: Kalend ...
Odjezd: Kalend ...
Počet pokojů:
Počet dospělých:
Počet dětí:

Ostatní rezervace

Pokud máte zájem o rezevaci restaurace, kavárny, salonku nebo konferenčního prostoru, pokračujte na rezervační formulář.

Rezervace on-line - Pokoje

Pobyt (Cena za pokoj)
Příjezd a, Odjezd d

pokoj1 Jednolůžkový pokoj  
pokoj1 Dvoulůžkový pokoj  
pokoj1 Apartmán  

Rezervace on-line - Požadavky

!!!
!!!
!!! EUR 24
!!! EUR 15
!!! EUR 19
!!! EUR 17
!!! EUR 56

Rezervace on-line - Osobní informace

Jméno: * Přijmení: *
Ulice, čp: Město:
Telefon: * E-mail: *
Komentář:

Rezervace on-line - Obchodní podmínky

Zajištění rezervace

Všechny rezervace musejí být zajištěny platnou kreditní kartou (vč. typu, čísla karty a data expirace).

Požadovaná rezervace Vám bude písemně potvrzena. Bez zpětného potvrzení je rezervace neplatná.


Standardní podmínky zrušení

Bezplatné zrušení pobytu je možné 24H předem, v případě pozdějšího zrušení rezervace, je hotel oprávněn účtovat částku za 1. noc.

 

Příjmám podmínky zrušení

 

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním a shromažďováním osobních údajů.Virtuální prohlídka

Hotel Budweis**** získal prestižní ocenění Hotel roku 2012 a 2014 v soutěži Czech Hotel Awards.


Exteriér

Virtuální prohlídka

exterier_II_photo.jpg

 

Kongresový sál

Virtuální prohlídka

kongresovy_sal_photo.jpg

Pokoj

Virtuální prohlídka

pokoj_II_photo.jpg

Recepce

Virtuální prohlídka

 

recepce_II_photo.jpg

Restaurace

Virtuální prohlídka

rest_IV_photo.jpg

Kavárna

Virtuální prohlídka

kavarna_photo.jpg

Salónek

Virtuální prohlídka

salonek_I_photo.jpg

Okolí hotelu

Pamětihodnosti:

Náměstí Přemysla Otakara II se Samsonovou kašnou

Je centrální veřejné prostranství v historickém středu Českých Budějovic, v současné době pojmenované po zakladateli města, českém králi Přemyslu Otakaru II, je jedním z největších náměstí v České republice a často bývá řazeno i mezi náměstí nejkrásnější. Pravidelná čtvercová plocha náměstí byla vytyčena okolo roku 1265 a okolo ní byly vyměřeny cca 8 m široké parcely pro stavbu měšťanských domů. Náměstí bylo postupem času vydlážděno a byla na něm zbudována studna a popraviště (na jeho místě se dnes nachází bludný kámen). Nějakou dobu na něm stály i masné krámy, než byly z příkazu Karla IV. strženy a přemístěny do dnešní Krajinské ulice. Dnešní dominanta náměstí, Samsonova kašna, byla zbudována ve 20. letech 18. století uprostřed náměstí. Na jižním rohu západní strany náměstí stojí Radnice, která svoji dnešní podobu získala zhruba během přestavby v letech 1684-1747. V první polovině 20. století jezdily po krajních stranách náměstí též i tramvaje. Kousek od severovýchodního rohu náměstí se nachází Černá věž a katedrála svatého Mikuláše.

Černá věž

Českobudějovická Černá věž stojí u severovýchodního okraje Náměstí Přemysla Otakara II v centru města. Na ochoz vede 225 schodů a návštěvník je odměněn krásnou vyhlídkou do širokého okolí. Věž je vysoká 72,29m a její výstavba začala v roce 1549.

Dominikánský klášter

Dominikánský klášter s chrámem Obětování Panny Marie je nejstarší památkou Českých Budějovic. Byl vystavěn při zakládání města a stal součástí městského opevnění. Klášter byl založen kolem roku 1265. Presbytář kostela byl hotov ještě před koncem 13. století. Stavba trojlodního chrámu s konventem pokračovala až do druhé poloviny 14. století. Zvlášností je, že jako stavební materiál zde byly použity kromě kamene také cihly. Ve druhé polovině 15. století byla přistavěna věž. Klášter pak existoval až do roku 1785, kdy byl zrušen. Přestože chrám několikrát vyhořel, dochoval si původní raně gotickou podobu až do současnosti. Ke kostelu přiléhá křížová chodba kláštera. Původně gotická klášterní věž s křížovou klenbou byla přestavěna do dnešní podoby s barokní bání v roce 1772.

Kostel Obětování Panna Marie

Tento kostel společně s bývalým klášterem je s největší pravděpodobností nejstarší budova Českých Budějovic, která byla založena společně s městem v roce 1265. Na konci roku 1300 byla dokončena hruba stavba, avšak později byla na mnoha místech dobudována a přebudována. Další úpravy a rekonstrukce čekaly objekt ještě v 17. a 19. století. Koncepce kostela je v pojetí trojlodním s nevytupující příčnou lodí, která ústí v překrásnou barokní předsíň na severní straně. Kostel měl během své historie několik správců. Nejprve se správy ujali dominikáni (1265-1548 a 1580-1784), následně piaristé (1785-1871) a nakonec rademptoristé (1885-1950). Protože byl kostel vybudován v gotickém stylu, tak je mozné v něm naleznout mnoho cenným fresek ze 14.století.

Železná panna

Železná panna je gotická věž ze 14. století s přímo přilehlými hradbami, která plnila obrannou funkci města. Věž se nachází na Zátkově nábřeží, které je poblíž Biskupské ulice. Její současný vzhled je stejný od roku 1612 jen s malou úpravou, která byla realizována v 19. století a jednalo se o probourání vstupu z nábřeží. Název této věže je odvozen od nejznámějšího českého středověkého mučícího nástroje železná panna, který se zde, dle pověsti, nacházel. Pro dokreslení středověké atmosféry je zde tento mučící nástroj stále umístěn. Dnes však již plní pouze ozdobnou funkci.

Sportovní vyžití:

Krytý i venkovní plavecký bazén, sauna, fitness, masáže v těsné blízkosti hotelu

Kultura:

Jihočeské divadlo, Jihočeské museum, Otáčivé hlediště Český Krumlov

 

tisk produktu  Tisk stránky